واکنش معاون اول قوه قضائیه به ‌مذاکره ایران با آمریکا

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ‌غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس کل پیشین و جدید دادگستری استان یزد با اشاره به روز قدس اظهار داشت: امام خمینی(ره) با روز قدس اقدامی کرد که این کار می‌تواند بساط استکبار را جمع کند.

وی خاطرنشان کرد: این روز تا به امروز سلاحی علیه اسرائیل و استکبار جهانی بوده که از هر نوع سلاحی برای آنها برنده‌تر و تلخ‌تر بوده است.

امروز اسرائیل بیش از هر زمانی ضعیف‌تر و مقاومت قوی‌تر شده است

معاون اول قوه قضائیه ابراز کرد: امروز که ما در سال 98 قرار داریم، از همه سنوات گذشته از ریختن نطفه جعلی این رژیم تا به امروز، به‌برکت مقاومت مسلمانان فلسطین و سایر کشورها به‌ویژه ایران، اسرائیل از همه زمان‌های گذشته ضعیف‌تر در مقابل جبهه مقاومت است.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت هم از همه سنوات گذشته مؤثرتر و مقاوم‌تر است گفت: یادمان نمی‌رود اسرائیل چه جنایت‌هایی کرد که بتواند حاکم از نیل تا فرات شود و ظرف 6 روز چند کشور اسلامی را به‌زانو درآورد و برای رعب و وحشت نه‌تنها بین مردم مسلمان فلسطین بلکه بین مسلمانان لااقل خاورمیانه و حتی خاور دور چه جنایت‌هایی می‌کرد.

تاریخ جنایت‌های اسرائیل را فراموش نمی‌کند

اژه‌ای افزود: مگر قتل‌ها و جنایت‌های اسرائیل در آن دوران فراموش می‌شود؟ مردم مسلمان را از خانه و کاشانه آواره کردند و خانه‌هایشان را در اختیار غاصبین قرار داده به اسیرها و اردوگاه‌نشین‌های آنها هیچ رحمی نکردند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: همه این کارها در اختیار این رژیم قرار گرفت که از نیل تا فرات تحت تصرف آنها قرار گیرد و یکی یکی همه کشورهای اسلامی را تحت نظر خود قرار دهند، اما چه شد که امروز همان فردی که با دست خالی مقابل اسلحه گرم و سوزان اسرائیلی ایستادگی می‌کرد، در فاصله کوتاهی همه ابزارها و تجهیزات نظامی اسرائیل مقابل غزه سر تسلیم فرو می‌آورد و بیش از 650 موشک به‌سمت اسرائیل شلیک می‌شود؟

وی ادامه داد: این موضوع آنها را وادار می‌کند که پس از 48 ساعت پرچم را بالا ببرند و اعلام کنند که “ما حاضر به آتش‌بس هستیم”، این موضوع مرهون ایمان به خدا و فرمانبرداری از امام المسلمین است.

فلسطینیان هیچ زمانی از مذاکرات سودی نبردند

اژه‌ای با اشاره به اینکه فلسطینیان در طول سال‌های طولانی گذشته برخی مواقع فریب خوردند و تن به مذاکراتی دادند که هیچ چیزی جز خسارت برای آنها نداشت ادامه داد: آن چیزی که برای فلسطین نتیجه‌بخش بود تنها جهاد، ایستادگی، مقاومت و ایمان به خدا و گوش دادن به فرامین امام المسلمین بود.

معاون اول قضائیه همچنین راجع به برخی زمزمه‌های شیطان‌صفتی که بعضی مواقع در گوش مردم ایران مبنی بر مذاکره نواخته می‌شود گفت: امروز ما تحت تأثیر این القائات شیطانی قرار نگیریم چرا که دشمن اعتماد، امنیت، صبر و حوصله مردم ما را هدف قرار داده است.

وی اظهار کرد: همه مردم و دوستان و دشمنان فردا خواهند دید که مردم مسلمان و حتی ملی ایران فردا به میدان می‌آیند و باز از ارزش‌های خودشان حمایت می‌کنند و در راهپیمایی روز قدس با حضور بسیار پرشور خود، انزجار از دشمن را به همگان نشان می‌دهند.

رئیس‌جمهور آمریکا در برابر ایران به درماندگی رسیده است

اژه‌ای با توجه به تحمیل جنگ اقتصادی به‌تمام‌معنا به ایران عنوان کرد: همان رئیس جمهور آمریکا که تا ماه‌های قبل مدام علیه ملت ایران کُرکُری می‌خواند، چقدر الآن دست به پیغام و پسغام شده و از مقامات ژاپنی تقاضای وساطت بین ایران و آمریکا را می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه با تأکید بر اینکه تنها راه شکست دادن آمریکایی‌ها استقامت و ایستادگی است گفت: امروز اسرائیل در برابر غزه با آن کوچکی فلج شده و از هر زمان دیگری ترسو‌تر شده و موجودیت خودش را در خطر می‌بیند و قطعاً حضور مردم در راهپیمایی روز قدس تأثیر و خطر بسیار بیشتری علیه اسرائیل نسبت به سلاح‌های گرم و سرد دارد.

دشمن به‌دنبال سوءاستفاده از خشکسالی‌ها در ایران بود

وی ادامه داد: آقای دهشیری مثل برخی‌ها نیستند که بگویند “من اختیار بیشتر می‌خواهم و الآن امکانات ندارم”، بلکه ایشان با همه شناختی که نسبت به کمبودها دارد مسئولیت پذیرفته تست و با اتکا به خدا و کمک همکاران کارها را با همین امکانات جلو می‌بریم.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب همه تلاش کردند ولی تمام کارها را خداوند جلو برده و وقتی خدا بخواهد کاری را انجام دهد خیلی آسان این کار را می‌کند و خداوند بیان کرده که مکر خدا بالاترین مکرها است.

معاون اول قوه قضائیه به باران‌های اخیر اشاره کرد و افزود: دشمنان سال گذشته به‌دنبال این بودند که از خشکسالی‌های به‌وجودآمده و گرمای تابستان ایران استفاده کنند و با تحریم‌ها زمینه مشکلات زیادی را در ایران فراهم کنند اما همین باران‌های زیاد تمام توطئه‌های آنها را نقش بر آب کرد.

وی گفت: در هیچ کجای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست که کارمندی دچار لغزش شود ولی در قوه قضائیه انتظار بسیار بالاتر است و باید به‌گونه‌ای عمل شود که هیچ لکه‌ای ولو بسیار کوچک در این صفحه ایجاد نشود.

اژه‌ای با بیان اینکه جنگ امروز دشمن با ایران متمرکز بر مسائل اقتصادی است عنوان کرد: مقام معظم رهبری هم در تمام سال‌های گذشته فرمودند که راه‌حل حال و آینده ما تقویت بنیان اقتصادی است و آن چیزی که در مقابل دشمن برنده‌تر از توپ و تانک و موشک و غیره است، اقتصاد قوی و پایدار است.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: باید دست در دست هم بدهیم و در جهت تقویت تولید کمک کنیم تا این مسئله پشت سر گذاشته شود و از این برهه عبور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید