راه رفتن به قیمت جان!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، کفش های موسوم به “چاپینز” را می توان از عجیب ترین اختراعات پوشیدنی جهان دانست. کفش هایی که ارتفاعی بلند داشتند و پوشیدن و راه رفتن با این کفش ها نیز بسیار دشوار بود. کفش های چاپینز گاهی ارتفاعی تا 20 اینچ داشت.

کفش‌های عجیب

استفاده از کفش های چاپینز با ظاهر عجیب و غریبشان در قرن های 15، 16 و 17 میلادی بسیار رایج بود اما شاید برایتان سوال باشد اصلا سر و کله این کفش ها از کجا پیدا شد.

کفش‌های عجیب

این کفش ها در ابتدا با هدف حفاظت از از کفش های واقعی در برابر  خاک یا جاده های سنگلاخی استفاده می شد. به مرور زمان و درنهایت این کفش ها به کالاهایی لوکس و به عنوان نمادی از طبقه اشرافی شناخته شد.

کفش‌های عجیب

برای مثال هر اندازه ارتفاغ این کفش ها بالاتر بود، درجه رفاه اجتماعی فردی که کفش را پوشیده بود بالاتر ارزیابی می شد. در طول دوران رنسانس، کفش های چاپینز به یک مد رایج بین زنان تبدیل شد. جالب است که این مد تا حدی شایع شد که رقابت بر سر ارتفاع باعث مجروح شدن برخی از بانوان شد.

کفش‌های عجیب

درواقع گاهی ارتفاع کفش ها تا حدی بالا می رفت که افراد در هنگام راه رفتن نقش زمین و حتی مجروح می شدند، یا برای راه رفتن به یک کمک نیاز داشتند.

کفش‌های عجیب

در همین زمان نیز در ونیز ایتالیا برخی از قانونگذاران تلاش کردند قانونی را تصویب کنند که بر اساس آن ارتفاع چاپینز ها از 3 اینچ بلندتر نباشد اما این قانون در نهایت رد شد. نظر شما چیست؟ اصلا به نظر شما با این کفش ها می شود راه رفت؟!

دیدگاهتان را بنویسید