تدوین طرح مرکز پژوهش‌ها برای حذف کنکور تا ماه آینده

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: دستور کار نخست نشست امروز ارائه گزارش از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه جهت در خصوص مباحث بودجه 98 در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی بود که این گزارش مربوط به بازه زمانی از 92 تا به امروز بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع این سال‌ها و بر اساس گزارش نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، بودجه آموزش و پرورش و بودجه آموزش عالی نسبت به بودجه کل کشور قابل قبول بوده است، افزود: همچنین بودجه این حوزه نسبت به سال‌های گذشته رشد داشته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: برخی از مطالبات آموزش و پرورش تاریخی و بعضا مربوط به 15 سال قبل است که البته مقرر شد وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه با یکدیگر در خصوص مطالبات فرهنگیان به تفاهم و توافق برسند و این عدد را در اختیار کمیسیون آموزش و پرورش برای بررسی نهایی قرار دهند و کمیسیون نیز پس از بررسی این ارقام آن را در اختیار رئیس مجلس قرار داد و راهکاری برای پرداخت این مطالبات از قبل مانده در نظر گرفت تا آموزش و پرروش نیز به مانند سایر دستگاه‌ها به روز شود.

میرزاده اظهار کرد: دستور کار دوم نشست امروز نیز به موضوع کنکور سراسری اختصاص داشت که قاسم احمدیلاشکی نایب رئیس کمیسیون آموزش گزارشی از نشستی که هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و پرورش با رئیس مجلس داشت، ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  خاطرنشان کرد: مقرر شد مرکز پژوهش‌های مجلس ظرف یک ماه آینده طرحی را در خصوص نحوه سنجش و پذیرش دانشجو به مجلس ارائه کند تا درباره سهمیه‌‎ها و اصل کنکور تصمیم‌ جدی گرفته شود و  بر این اساس در سال 99 داوطلبان در محیطی آرام بتوانند تحصیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید