تحریم ظریف باعث فاصله بین آمریکا و اروپا شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه دست راستی آ.ب.ث اسپانیا امروز (جمعه) یک صفحه کامل به موضوع تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا اختصاص داد و در تحلیلی نوشت که تحریم وزیر امور خارجه ایران باعث فاصله بیشتر بین سیاست های آمریکا با اروپا شده است. 

در این تحلیل آمده است: افزایش تنش های دیپلماتیک بین واشنگتن و تهران هر روز بیشتر از دیروز روابط بین اروپا و آمریکا را متاثر می سازد. روز گذشته اتحادیه اروپا رسما از تصمیم ترامپ در اعمال تحریم علیه وزیر خارجه ایران ابراز تاسف کرد. این تحریم ها وضعیت را پیچیده تر خواهد کرد، زیرا یکی از عواقب آن ها عدم امکان دیدار بین وزیر خارجه ایران و مقامات آمریکایی است. بریتانیا نیز علی رغم ایده های جدیدش برای ایجاد ائتلاف با آمریکا پس از برگزیت، درباره ایران همچنان در حوزه سیاست اروپا عمل می کند.

گفتنی است تحریم ظریف وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا، تقریبا در همه رسانه های اسپانیا به عنوان یک اقدام منفی و غیر قابل قبول تلقی شد.

خزانه‌داری آمریکا بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران)، نام «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست افراد تحریم‌شده قرار داد.قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید